Chcem sa s Vami podeliť o super chutný recept na nátierku z kešu orechov, ktorá poteší nejedno srdce, ktoré sa snaží jesť komplexnú celorastlinnú stravu. Zdravú, čo najmenej upravovanú, bez prídavných látok. Ideálne bez soli, cukru a oleja po anglicky sa tomu hovorí SOS food (S – sugar /cukor/ O – oil /olej/ S – salt /sol/). Tento recept má v sebe trochu soli ,ale ak ju tam nedáte, stále bude dobre chutiť. Táto nátierka je vegánska bez lepku.

Čo budete potrebovať na kešu nátierku

150 g kešu (ideálne namočených cez noc alebo minimálne 2,5 hodiny)
80 ml vody
50 ml citrónovej šťavy /alebo 3 plné polievkové lyžice miniete cca 1 citrón/
20 g lahôdkového / nutričného / neaktívneho droždia (alebo 5 polievkových lyžíc)
Maximálne 1 g soli – cca ¼ čajovej lyžičky, ale aj bez soli bude chutiť

Postup na vyrobenie kešu nátierky

Večer namočíte 150 g kešu orechov a ráno ich zlejete. Všetky ingrediencie dáte dokopy a rozmixujete. Kešu sú po namočení také mäkké, že nátierku vyrobíte aj tyčovým mixérom. Nátierku si dáte do uzatvárateľnej nádoby a v chladničke vám vydrží cca týždeň, ale úprimne nám nikdy nevydržala 😊.

Na čo všetko ju môžete nátierku z kešu použiť

Občas mám pocit, že na všetko 🤣. Táto kešu nátierka úžasne chutí, a keď je zachladená, tak ešte o kúsok viac. Skúšala som ju aj z iných orechov ale proste z kešu je to najlepšie. Je veľmi univerzálna. Ideálna na chleba, alebo znej urobiť omáčku na aké koľvek jedlo pri ktorom chcete tú krémovú chuť, a funguje tiež úžasne ako dip k zelenine, alebo tortilám. Nádherne nahradí nátierky z mlieka.

Verím že Vám bude chutiť. Všetky Vaše otázky k receptu, alebo pripomienky, alebo len tak pozdravy a prípadné priania pekného dňa ☀️ píšte do komentárov určite Vám odpoviem.

S láskou k dobrému a zdravému jedlu
Tinka